Hakkımızda

Hikayemiz …

İnci Peynir Evi’nin hikayesi kurucumuz ve aile büyüğümüz Dede Turhan İnci tarafından 1956 yılında yazılmaya başladı. O zamanlar, kısıtlı imkanlarla sadece semt pazarlarında yer alabilmemize rağmen, işimize duyduğumuz saygı ve aşkla, Türkiye’nin her yerindeki en iyi yöresel peynirleri bulup, satışa sunmaktaydık.

1982 yılında babamız Mehmet İnci semt pazarlarında babasına yardım etmeye başlayarak işleri devraldı. Babamız Mehmet İnci de tıpkı kendi babası Dede Turhan İnci gibi, müşterilerine en iyi alternatifleri sunabilmek için tüm Türkiye’yi karış karış gezerek en kaliteli yöresel peynirlerin İnci Peynir Evi bünyesinde satılmasını sağladı.

Bu çabamızın ve özenimizin hikayemizin en başından beri farkında olan sevgili müşterilerimizin yoğun talebi üzerine 2015 yılında ilk şubemiz olan Bodrum Çarşı şubemizi hizmete açtık. O günden bugüne, Bodrum Çarşı, Gündoğan ve Yalıkavak şubelerimizi de hizmete açarak, doğal, yerel, lezzetli, kaliteli, sağlıklı ve hijyenik ürünlerimizi siz değerli müşterilerimizle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü her müşterimizi, İnci Peynir Evi’nin bir sakini, kocaman ailemizin özel bir ferdi olarak kabul ediyoruz.

Yanı sıra geleneksel peynirciliğin ve yerel gıda üretiminin önemini biliyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Bu sayede gelecek nesillere değerlerimizi aktarmak, doğanın bize hediye ettiklerini korumak ve sürdürmek adına neler yapabileceğimize odaklanmak birinci önceliğimiz. Çocukluğumuzun lezzetlerini en doğal ve katkısız haliyle çocuklarımıza da tattırmak istiyoruz.

65 yıllık tecrübemiz, emeğe, yerel üretime ve doğaya saygımız, hijyen koşullarına gösterdiğimiz özen ve İnci Peynir Evi sakinleri olan siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini en ön plana koymamız bizi kocaman bir aile haline getirdi. Artık ailemiz, Bodrum sınırlarını da aşarak büyüyor; toptan ve perakende satışımızla Türkiye’nin her yerinde yeni bir aile ferdi ile kavuşuyoruz. Güveniniz ve memnuniyetiniz ile İnci Peynir Evi kapılarını jenerasyonlar boyunca yeni aile fertlerine açık tutacak. Bunun için lezzetlerimizle yolu kesişen herkese teşekkür